مدارپاور5V1Aبدون ترانسفورماتور

باسلام خدمت کاربرن عزیز گروه الکترونیک ریتو.

امروزقصد داریم یک پروژه جذاب وبسیار کاربردی درزمینه مدار های تغذیه را به شما همرهان عزیز معرفی میکنیم که امیدواریم نظرشما روبه خودش جلب کند.

مداری رو که امروزه در این مقاله به شما معرفی میکنیم یک مدار تغذیه5V1Aاست که به صورت مستقیم به جریان برق شهر متصل می شود وخروجی ذکر شده را به شما تحویل میدهد.

یکی از مزایای این مدار که شاید برای شما جالب باشه این است که در این مدار از هیچ گونه ترانسفورماتوری استفاده نشده وهمین موضوع نقطه ی قوت این مدار محسوب می شود.

یکی دیگر از مزایای خوب و اصلی این مدار این است که به دلیل نداشتن ترانسفورماتورتلفات این مدار کاهش یافته وبه حداقل رسیده است.

به دلیل ان که در این مدار از ترانسفورماتور استفاده نشده می توان این مدار را بسیار کوچک وحتی در پکیج SMDطراحی کرد.

ازکاربرد های این مدار جالب میتوان به این اشاره کرد که اگر این مدار در ابعاد کوچک طراحی شود می توان آن رابجای یک پریز برق باطراحی یک قاب پریززیبا برای آن آن را داخل دیوارجای گذاری کردومصرف کننده های 5Vرا به این مدار متصل کرد.

نکته ی مهمی که هنگاه طراحی و کار با این مدار باید به ان توجه داشته باشیداین است که به دلیل نداشتن ترانسفورمتور دراین مدارقسمت سرد وگرم این مدار از یکدیگر تفکیک نشده وکاربر هنگام طراحی وکار با این مدار باید مراقب خطرات برق گرفتگی باشد.

امیدواریم این پروژه مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

شما می توانید نظرات وسوالات خود را در مورداین پروژه در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید