مدارتقویت توان پورتUSB

سلام خدمت دوستان عزیز وهمراهان همیشگی.

گروه الکترونیک ریتو قصد داره این باربا یکی از مدار های کاربردی در زمینه ارتقای PCشماروشگفت زده کنه.

همانطور که همه ی ما میدونیم پورت های USB یک مقدارحداکثر برای جریان دهی دارند ودر صورت دریاف جریان اضافی از ان ها به هردلیلی در مدت زمان زیاد یا گاهی حتی در لحظه ای از زمان امکان داره اون پورت اسیب ببینه واگر اون پورت یکی از پورت های اصلی مادربورد PCشما یایکی از پورت های یارانه همراه شما باشه شما به طور کلی اون پورت رواز دست می هید.واگر منطقی به این موضوع نگاه کنید متوجه میشید که یک پورت USBارزش اینو رو ندارد که شما ماردبورد PCیا یارانه همراهتون واسه تعمیر این پورت درخدمت تعمیرکاران ومراکز تعمیر بزارید.

پس تنها راه حلی که به ذهن یک مهندس خلاق میرسه چی میتونه باشه که هم بشه باخیال راحت جریان خوبی از پورت USBبکشید وهم پورتUSBکه دراختیار داره اسیب نبینه؟؟؟؟

همانطور که شما هم به جواب پی بردیدراه حل استفاده ازمداربالاست!!!!!

این مدار باتغذیه جداگانه ای که داردمتواند مشکل کم بود جریان دریافتی یا اضافه جریان کشی را که باعث اسیب دیدگی پورت USBمیشه را حل کنه.

باید توجه داشته باشید که این مدار فقط برای یک پورت طراحی شده یعنی اینکه اگرشما قصد دارید تمامی پورت هایPCخود رامجهز به این سیستم کنید بایدبرای تک تک پورت ها یک مدار جدا گانه درنظر بگیرید.

همانطور که بالا گفته شد تغذیه این مدار جداگانه است وشما باید یک منبع 12Vبرای این سیستم در نظر بگیریدکه هماطور که شما هم میدانید بهترین راه دریافت یک انشعاب مناسب واستانداردازپاور PC خود است.

توجه داشته باشید قبل از اتصال پورت های USBبه مدار دیتاشیت اتصالات پورت رامشاهده کنید تا پین های ورودی وخروجی تغذیه وRXوTXرابااتصال اشتباه وجابجا متصل نکنیدتا از اسیب دیدگی ناگهانی پورت در زمان اتصال مدار جلوگیری کنید.

اگر منطقی در باره این موضوع تفکر کنیم در نظر گرفتن این که برای تمامی پورت های PCاین سیستم رو در نظر گرفت میتونه از نظر اقتصادی توجیه خوبی نداشته باشه ومناسب نباشه وبهترین راه حل اینکه ما فقط این سیستم را برای پورت هایی استفاده کنیم که از آن برای اتصال هاردهای اکسترنال/USB HUBوقالبا پورت هایی که برای شارژتلفن همراه استفاده می شود استفاده کنیم.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما همراهان گرامی قرار گرفته باشه.

شما میتوانید هرگونه مشکل ونظری در رابطه با این پروژه دارید در پایین همین مقاله بامادرمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید