صفحه نمایش قابل تاشو گلکسی فولد هنوز ناقص است

یک شرکت ایده ساخت صفحه نمایش تلفن های قابل خمش را از یکی از سخت ترین مواد روی زمین دنبال می کند.

تلفن های تاشو مانند Galaxy Fold یک مشکل بزرگ دارند (صفحه نمایش) تلفن های امروزی از مواد جلد پلاستیکی استفاده می کنند ، اما شیشه قابل تاشدن ، گریم مقدس طراحی تلفن تاشو است زیرا به دلیل توانایی آن در دفع آسیب های ناشی از ضایعات. گاه به گاه ناشی از پلیمر است. بدون لایه بالای سفت و سخت ، عملکرد داخلی گوشی مستعد شکستن است. یک شرکتی که هفته گذشته با CES صحبت کردم فکر می کند جواب آن را یافته است: شیشه الماسی

به نظر می رسد ، نگه داشتن صفحه نمایش ظریف و انعطاف پذیر الکترونیکی در زیر سطح در برابر فشار ، آب ، گرد و غبار و اشیاء تیز در صورت عدم داشتن مواد سخت برای محافظت از آن دشوار است. سامسونگ قبل از فروش رسمی Fold ، این نوع واقعیت را متوجه شد ، زیرا Galaxy Fold متوجه چندین نوع آسیب روی صفحه نمایش شد.

اما شیشه الماسی سخت است

آدام خان (بنیانگذار و مدیر عامل شرکت آخان نیمه هادی کسی که مدعی میکند باید صفحه از جنس لماس باشد) گفت:

در حال توسعه شیشه الماس Miraj هستیم ، و کاملاً تاشو خواهد بود

نانو الماس به خودی خود از جنس نیمی انعطاف پذیر است و ما می توانیم شیشه انعطاف پذیر را بپوشانیم


Miraj Diamond Glass ماده ای است که از مواد نانو الماس ساخته شده .این لایه بر روی یک سطح در یک لایه اسپری می شود که اندازه آن فقط 100 نانومتر است ، یا ضخامت یک / 10،000 هزارم رشته مو. شیشه الماس می تواند یک ورق پلاستیکی (پلیمری) یا یک لیوان شیشه خم نشده درمان نشده را بپوشاند.

تلفن های تاشو مانند Motorola Razr از صفحه های پلاستیکی استفاده می کنند و چین و چروک را در هنگام خم شدن نشان می دهند.

آخان نیمه هادی تنها شرکتی نیست که به دنبال مواد قوی تر برای تلفن های قابل تاشو است. کورنینگ شیشه ای Gorilla شیشه ای CNET را نشان داد که به اندازه کافی نازک است تا بتواند بدون شکستن آن را تاشو کند ، اما هنوز هم در حال توسعه است و از نظر تجاری در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید