روسیه از تولید داروی کووید-۱۹ بر پایه «مفلوکین» خبر می‌دهد

روسیه یکی از کشورهایی است که اخیرا به جمع قربانیان کرونا اضافه شده و تا کنون شاهد ابتلای ۱۲۶۴ نفر به این بیماری بوده که ۷ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند. متخصصان این کشور برای غلبه بر این وضعیت از دستیابی به راهکاری بر پایه داروی ضد مالاریا خبر داده اند که به درمان کووید-۱۹ کمک می کند.

شیوع فزاینده ویروس کرونا در سراسر دنیا متخصصان را به تحقیق گسترده درباره تولید واکسن و داروی کووید-۱۹ واداشته است. هرچند تحقیقات برای یافتن روش های جدید ادامه دارد اما برخی از لابراتوارها روی باز تولید داروهای فعلی برای درمان سریع بیماران دارای شرایط حاد تمرکز کرده اند.

این روش پس از آن مورد توجه متخصصان در سراسر دنیا قرار گرفت که چین با استفاده از داروی ضد مالاریا توانست شیوع ویروس کرونا را به شکل چشمگیری در کانون آن تحت کنترل درآورد.در آمریکا هم ترامپ پیشتر از   «هیدروکسی کلروکین» و «کلروکین» به عنوان ابزارهایی مهم در مقابله با بیماری کووید-۱۹ خبر داده بود.

در ادامه همین تلاش ها محققان روس از ارائه دارویی بر پایه «مفلوکین» (Mefloquine) خبر داده اند که با در نظر گرفتن تجربیات چین و فرانسه در مبارزه با کرونا تولید شده است. به گفته «سازمان فدرال پزشکی-بیولوژیکی روسیه» (FMBA) مفلوکین از دهه ۱۹۷۰ و به عنوان داروی ضد مالاریا کاربرد داشته اما می تواند اثر تخریبی ویروس کرونا روی سلول های بدن را از بین برده و مانع گسترش آن در بدن شود.

این دارو همچنین با سرکوب سیستم ایمنی مانع از التهاب بیش از حد در بدن خواهد شد که در اثر انتشار بیش از حد سیگنال های شیمیایی رخ می دهد. به گفته FMBA نسخه روسی این دارو نه تنها مانع شیوع بیش از حد ویروس کرونا می شود بلکه به کنترل آن در آینده نیز کمک خواهد کرد.

منبع:دیجیاتو

https://t.me/ritoeg

دیدگاهتان را بنویسید