اپل با شیوع کرونا راهنمای تمیز کردن آيفون را تغییر داد

در پی نگرانی‌ها از آلوده بودن سطوح و دستگاه‌های پرمصرف روزانه به ویروس کرونا، شهروندان سراسر دنیا همواره در حال ضدعفونی کردن آن‌ها هستند. گوشی هوشمند نیز یکی از همن دستگاه‌هاست. کمپانی اپل اخیرا در وب سایت خود عنوان کرده که به کمک الکل می‌توان بدون آسیب به محصولات، آن‌ها را ضدعفونی کرد.

نکته جالب در رابطه با این بروزرسانی در وب سایت اپل این است که تا پیش از این، کمپانی کوپرتینویی همواره تاکید داشت، تنها با آب باید محصولات این کمپانی را تمیز کرد. این کمپانی علت این کار را در وجود پوشش الیوفوبیک روی نمایشگر عنوان کرده بود که از نشستن اثر انگشت روی آن جلوگیری می‌کرد. اکنون اما می‌گوید از الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد نیز قابل استفاده است.

در وب سایت اپل آمده:

به کمک الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد یا محصولات مشابه، می‌توانید با یک پارچه میکروفایبر، به آرامی و بدون فشار آوردن، سطوح سخت و بدون حفره مانند نمایشگر، کیبورد و بدنه بیرونی محصولات را ضدعفونی کنید. از وایتکس استفاده نکنید؛ رطوبت را وارد هیچ درز و شکافی نکرده و تحت هیچ شرایطی محصول را در مواد ضدعفونی کننده قرار ندهید. همچنین از این محلول‌ها برای سطوح پارچه‌ای و چرمی استفاده نکنید.

بهترین محلول اما همان الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد و پارچه میکروفایبر است. می‌توانید کمی از محلول را روی پارچه بریزید و به آرامی سطوح مورد نظر خود را ضد عفونی کنید. اگر پارچه میکروفایبر ندارید، می‌توانید از یک تیشرت قدیمی استفاده کنید. البته دقت داشته باشد که هیچ گاه محلول را به صورت مستقیم به دستگاه خود اسپری نکنید، زیرا ممکن است از درز و شکاف‌ها بین کلید‌های کیبورد یا حفرات میکروفون به داخل دستگاه نفوذ کند و خسارات جبران نشدنی به بار بیاورد.

همچنین فراموش نکنید که از دستمال کاغذی یا هر محصول اینچنین برای پاک کردن نمایشگر استفاده نکنید، زیرا ممکن است سطح نمایشگر ساییده شود و پوشش الیوفوبیک را نیز به همراه خود از بین ببرد.

منبع:دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید